IEEE İstanbul Üniversitesi…

Education Society

Education Society komitesi üyelerin sosyal ve akademik yönlerini güçlendirmek için çalışan bir komitedir. Yıl içerisinde teknik geziler, salon etkinlikleri, ortak proje çalışmaları, TeaTalk ve speaking gibi etkinlikler yapar.

GETEK ve Kariyer Günleri olmak üzere yılda iki etkinlik düzenler. Diğer komitelerle ortak projeler de geliştirerek üyelerin teknik anlamda kendilerini geliştirmesi fırsat tanır. TeaTalk etkinliği ile profesyonel kişilerden tecrübe aktarımı amaçlanır. Speaking etkinliğinde amaç İngilizce pratiği yapabilmektir. Education Society aynı zamanda teknik geziler ve organizasyonlardan da sorumlu komitedir.

Education Society’nin vizyonunun geniş yelpazede olması sebebi ile bütün mühendislik öğrencilerine hitap eder.

 Kariyer Günleri ve GETEK olmak üzere iki salon etkinliği düzenlenir. Gelişen Teknoloji Günleri etkinliğimizdeki amaç sektörde tanınmış isimlerle öğrencileri bir araya getirerek tecrübe aktarımı sağlamaktır. Bu şekilde firmalar kendilerini tanıtma imkanı bulur, öğrenciler de network edinmiş olur. GETEK etkinliği arkasından iki günlük eğitim planlanmıştır. 

Kariyer Günleri etkinliğinde de firmaların oturumları gerçekleşir. Yine iş ve staj imkanları sağlanabilir. Mezuniyet sonrasına yönelik bilgilendirmeler amaçlanır.

Diğer komisyonların düzenlediği eğitimlere katılım amaçlanır. GETEK salon etkinliği ardından iki gün boyunca geniş alana hitap edecek şekilde teknik ve akademik eğitimler planlanmıştır.

EDUCATION SOCIETY’e Katılmak İçin;

Sitemiz üzerinden bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurup gönderdikten sonra IEEE İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kolu Üyeliğinizin tanınması için KAYIT FORMU‘nu doldurmanız gerekmektedir.

 

Nurseli KUYUCUKLU
Komite Başkanı
kuyucuklun@gmail.com
Telefon: 0543 940 80 59
Emir ÇAKAR
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
emircakar@ieee.org
Telefon:0531 221 88 11